SHARPS DAVE od D.PEDERSOLI

24.11.2010 10:46

Vzhledem k tomu, že se množí dotazy jak je to s novými modely Sharps od firmy Pedersoli, připravili jsme pro větší informaci tento článek.

Hlavní dotaz byl proč firma D.PEDERSOLI změnila vnitřní uspořádání závěru, někteří namítají, že zadní těsnící destička svým tvarem neodpovídá originálu - odpověď je velice jednoduchá - bezpečnost! Nezapomeňme, že je to pořád střelná zbraň ,a i když categorie D volně bez ZP, stále musí odpovídat současným platným předpisům a musí projít státní zkušebnou! Ti, kdo se zajímají historií moc dobře vědí, že docházelo k nešťastným
nehodám se smrtelným zraněním střelce jen proto, že se dostal černý prach mezi závěr a destičku. Podobný případ se stal v Německu v nedávné době, naštěstí skončil bez zranění. Teď si představte, kdyby se podobný případ stal na americkém trhu ( jen si vzpomeňte na spory okolo bezpečnosti zbraní nebo soudní spory okolo rychlých občerstvení apod.),který je prioritní pro všechny italské firmy.
Pravda taky je, že nikdo nepozná tyto modely od ostatních, všechny venkovní rozměry a tvary jsou naprosto stejné,závěry jsou stejné, jen destička je uvnitř odlišná a těsní se třemi gumovými kroužky.
Pro toho, kdo hodlá střílet s kovovými nábojnicemi se vůbec nic nemění, pušky střílejí bez problémů a bez čištění 50 a více výstřelů a pokud se bude používat Swiss prach naprosto spolehlivě bez jakýchkoli problémů se zápalem. Na druhé straně je nutno říct, že při používání papírových nábojů nastavá problém s otevřením závěru již po druhé nebo třetí ráně.
A vzhledem k tomu, že někteří střelci ze sharpsů požadují střílet papírovými náboji a nebo chtějí mít svoji Sharps jako originál, jsme tuto problematiku konzultovali přímo s p. Pedersolim.
Nakonec jsme dospěli k závěru,že firma D.Pedersoli bude vyrábět exkluzívně pouze pro DAVE zadní destičky, které budou vhodné pro střelbu papírovými náboji a budou velice podobné jako staré originály.
Jeden kus destičky jsme si přímo odvezli na zkoušku, vložili do dlouhého modelu Sharps s napínákem a stříleli a stříleli. Vystřelili jsme jsme 67 papírových nábojů BEZ ČIŠTĚNÍ !!!!, použili jsme prach Vesuvit LC a zápalky RWS šestikřídlé ( jich jsme spotřebovali 71 ks ) . Vystřelili jsme jen 67 ks nábojů, protože více jsme již neměli, hlaveň byla tak horká,že se nedala udržet v ruce a i po 67. výstřelu šel závěr bez problému otevřít!
Po vychladnutí a vyčištění jsme vrátili na místo původní destičku s třemi gumovými kroužky a opakovali jsme test, tentokrát s kovovými nábojnicemi - zde jsme zkoušeli prachy Vesuvit LC, Vesuvit A1 (hrubý) a Swiss No.3, vše střílelo spolehlivě, občas střelila zápalka a nechytil prach, to se stávalo jen u českých prachů, hlavně s Vesuvit LC, swiss a Vesuvil A1 střílel bez selhaní. Také zápalky RWS šestikřídlé se jevily jako lepší volba. Podotýkám, že jsme stříleli náhodně vybranou Sharpskou, tak jak ji vyrábí firma Prdersoli.
Po vystřílení 50ks kovových nábojů otvírání závěru šlo sice o trochu hůř, ale bez problémů, a mohlo se střílet stále dále. Pak jsme vyndali závěr a zkontrolovali gumové kroužky, ty po 50 výstřelech nevykazovaly žádné opotřebení ani změny.


Při tomto testu jsme nezkoušeli přesnost, tento test byl zaměřen na funkčnost zbraně a ačkoliv jsme stříleli
velice rychle a bez téměř žádného míření, přesto jsme nevyšli z černého na pistolovém terči 50/20 na padesáti metrech, černý střed po více než 100 ranách prakticky zmizel. Z továrny jsou sharpsky nastřeleny přímo na střed, neobjevil se žádný výrazný rozdíl mezi papírem a brass nábojnicemi.


Tento výrobek se mi zdá jako velice dobrý, po kvalitativní stránce perfektně zpracovaný,jak je obvyklé u této firmy, a podle mého názoru má i lepší drážky - hlubší než ostatní sharpsky v minulosti od Pedersoli. Pokud si někdo bude přát model Sporting nebo Carbine, stále jsou ve výrobě, ale od letošního podzimu jen se stejným závěrem jako tyto popsané modely.


Závěrem chci říci, že výrobky firmy D.Pedersoli jsou na velmi vysoké úrovni,každý rok na Mistrovství světa černoprachých zbrání firma Pedersoli sklízí první místa.
V USA se střílí černopraché nábojové jednoranky na 1 000 yardů ( přes 900metrů ) a firma DP i tam obsazuje přední místa mezi špičkovými výrobci hlavní jako jsou např. Badger Barrel, Krieger Barrel,Douglas Barrel nebo Shiloh Barrel.
V naší nabídce jsou i sharpsky od jiných firem ( bohužel I.A.B. skončili výrobu ) a pokud si někdo bude přát něco z USA,taky to není pro nás vůbec žádný problém.
Případné další otázky rád zodpovím na firemním tel.čísle 224247470 nebo emailem info@zbrane-dave.cz .
ing.Vlastimil Pavlík

Zpět


Kontaktujte nás

Anketa

Myslíte nyní na větší bezpečnost, jako nákup nové zbraně ?

Ne, nebojím se
26%
1 714

Trochu ano
2%
107

Ano, myslím na nákup nové zbraně
46%
2 985

Již jsem si zbraň koupil
26%
1 725

Celkový počet hlasů: 6531