Při prodeji zbraní kat. A, B a  C platí následující:

  1. Pro kategorie zbraní "A" a "A1" musíte mít výjimku od Policie ČR.
  2. Pro kategorie zbraní "B" musíte mít nákupní povolení od Policie ČR.
  3. Pro kategorie zbraní "C" není potřeba nákupní povolení od Policie ČR, pouze platný Zbrojní průkaz.
  4. Pro kategorie zbraní "C1" vám musí být více jak 18let, trvalý pobyt v ČR a zbraně jsou na ohlášení na Policii ČR do 10 pracovních dnů.
Při nákupu zbraní požadujeme Zbrojní průkaz a Občanský průkaz. U kat. "A" , "A1"a "B" je ještě nutné dodat Nákupní povolení.
 
U zbraní kat."D" (zbraně vyrobené do roku 1890, perkusní-křesadlové zbraně...) je zapotřebí pouze k nákupu Občanský průkaz - prodej od 18 let.
 
U zbraní kat."C1" (moderní perkusní zbraně, plynové zbraně...) je zapotřebí k nákupu Občanský průkaz - prodej od 18 let, ale je nutné je přihlásit na Policii ČR.

Otázky a odpovědi

Je velký rozdíl mezi klasickým černým prachem a novým LC1 a LC2 ?

Ano veliký. Tyto prachy se svými vlastnostmi přibližují švýcarskému prachu. Prach Vesuvit LC1 a Vesuvit LC2 je vyroben z velice kvalitních komponentů, které přispívají k čistšímu a konzistentnímu hoření a snadnějšímu zapálení. 

Granulace 2FG u prachu Vesuvit LC2 je vhodná pro ráže 45 a větší, včetně In-Line pušek, perkusních a nábojových Sharps,Smith atd. a nábojových pušek většiny kalibrů.

Granulace 3FG u prachu Vesuvit LC1 je vhodná do černoprachých zbraní do ráže .45 (perkusní revolvery, perkusní pistole...).

 

Je možné nabíjet do perkusní pušky InLine perkusní kule?

Ano, ale není to vhodné. InLine perkusní pušky byli vyrobeny na lovecké střely SABOT.  Pokud budete nabíjet perkusní kuly musíte tomu přizbůsobit i navážku černého prachu. Vhodný do InLine perkusních zbraní je černý prach 2FG a hrubší. Doporučujeme Vesuvit LC2.

 

Mohu z perkusní pušky SHARPS od D.PEDERSOLI střílet papírovými náboji?

Pedersoli vyrábí perkusní Sharps pouze na kovové nábojnice.

 

Co  potřebuji za doklady , když si chci koupit westernový revolver ?

Ke koupi revolveru potřebujete nákupní povolení, které Vám vydá Policie v místě trvalého bydliště, dále Zbrojní průkaz a Občanský průkaz.

 

Slyšel jsem, že když jsi chci koupit opakovací  pušku stačí mi zbrojní průkaz, že nepotřebuji nákupní povolení ? Je to pravda ?

Ano , k nákupu opakovací pušky jakékoli délky hlavně Vám stačí zbrojní průkaz a občanský průkaz.

 

Je možné , aby jste mi poslali perkusní nebo křesadlovou pistoli a pušku poštou na dobírku ?

Ano, perkusní i křesadlové zbraně zasíláme Českou poštou.

 

Koupíme u vás i kleště na odlívání kulí do perkusní pušky ?

Samozřejmě, prodáváme kompletní doplňky ke všem zbraním které prodáváme. Tedy i kleště na odlívání kulí nebo pro přesnější střelbu kokily na odlívání střel.

 

Čím mám namazat kule do perkusní pušky ?

Především musíte mít dobře namaštěný flastr. Ten již můžete namazaný koupit. Nebo doporučujeme namazat flastr mazaním Lube 2000. Do flastru se kule pěkně "schová" a tím je pěkně vedená ve vývrtu hlavně . Mazání pro černý prach má hlavně za úkol udržovat zbytky po hoření černého prachu mastné. V případě žádného nebo nevhodného mazání, zbytky po hoření jsou velice abrazivní a rapidně se zhoršuje přesnost každou další vystřelenou ranou.

 

Můžu použít košíček na broky z umělé hmoty do perkusní brokové pistole Howdah Hunter, který doporučovali v článku SR ?

V žádném případě. Tento "košík" by se Vám napekl v hlavni a navíc vzduchová mezera, kterou má plastový košíček, je velice nebezpečná při použití černého prachu.  Na černý prach ho NELZE doporučit !

 

Co potřebuji vše k tomu, abych si vystřelil z perkusního revolveru ?

Především perkusní revolver. Dále černý prach, kule příslušné ráže, namazanou filcovou ucpávku, perkusní zápalu 4", prachovnici s odměrkou.

 

Kolik a jaké zbraně potřebuji na kovbojské akční střílení ?

Potřebujete opakovací pušku (např.Winchester 1866,1873 a pod.), brokovnici (1897, 1887 brokové dvojky pouze s vytahováky), a dva revolvery (mod.SAA 1873) . Revolvery můžete mít i perkusní (Navy,Army...). Nebo můžete začít pouze s jedním revolverem, ale pak budete střílet jen v jediné kategorii Little Traditional, která není mezinárodně uznávána.

 

Existují a dají se koupit nějaké slabší náboje než normální pro westernové střílení ?

Ano. Speciálně pro Cowboy Action Shooting se vyrábí slabší laborace pro ráže 45LC, 38sp. a 357Mag. a 44-40Win. např. od výrobce MAGTECH .

 

 Jak rychle můžu vystřelit 10ran z "Wincheterovky" ?

Špičkový střelci to zvládnou těsně nad hranicí 2 sekund .